Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kiedy na imprezę z fajerwerkami potrzebne jest pozwolenie? - PiroHiT

2023-04-21
Kiedy na imprezę z fajerwerkami potrzebne jest pozwolenie? - PiroHiT

Istnieje tylko jeden moment w roku, w którym fajerwerki można odpalać samodzielnie, z zachowaniem środków bezpieczeństwa i bez pozwolenia - to oczywiście noc sylwestrowa, podczas której witamy Nowy Rok. Natomiast inne uroczyste okazje, takie jak wesela, urodziny czy jubileusze, wymagają stosownego pozwolenia, które umożliwi organizację pokazu sztucznych ogni zgodnie z przepisami. Poznaj szczegóły!

Fajerwerki pod nadzorem

Zainteresowanie ofertą firm, które zajmują się organizowaniem i przygotowywaniem pokazów pirotechnicznych, stale rośnie. Jednocześnie zmienia się też świadomość tego, jakie formalności muszą zostać spełnione, aby wydarzenie mogło się odbyć bezpiecznie i zgodnie z prawem.

Procedura nie należy do skomplikowanych. Należy jednak o nią zadbać, jeśli nie chcemy narazić się na kary finansowe bądź zagrażać bezpieczeństwu uczestników imprezy. Uzyskanie pozwolenia na zorganizowanie pokazu fajerwerków świadczy o tym, że spełnione zostały ściśle określone warunki dotyczące m.in. miejsca i czasu wydarzenia, zasad bezpieczeństwa, umiejętności organizatorów czy jakości materiałów pirotechnicznych.

W jakich przypadkach pokaz fajerwerków nie dojdzie do skutku? Gdy myślimy o zorganizowaniu show na terenie gospodarstwa rolnego, w bliskiej okolicy stacji paliw lub lotniska, w pomieszczeniach zamkniętych, a także ogólnie rozumianych obszarach, które mogłyby bezpośrednio zagrażać bezpieczeństwu ludzi oraz zwierząt. Ponadto dobrze, jeśli organizacją wydarzenia zajmie się wykwalifikowana firma, a pracownicy przeszli szkolenie umożliwiające pracę z materiałami pirotechnicznymi.

Jak uzyskać pozwolenie na pokaz pirotechniczny?

Jeśli chcemy zorganizować pokaz fajerwerków, powinniśmy ustalić szczegóły imprezy, a następnie wystąpić z wnioskiem do urzędu miasta. Przed podjęciem jakichkolwiek kroków w celu uzyskania pozwolenia warto skontaktować się ze sprawdzoną i doświadczoną firmą zajmującą się organizowaniem pokazów pirotechnicznych. Nie dość, że takie formalności może załatwić w naszym imieniu, to na dodatek zadba o każdy, najmniejszy szczegół imprezy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 1452 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-12
5+
2024-04-04
Wszystko git
pixel